Fulham - Sheffield; 20.12.2014

Informacje

W dzisiejszej piłce nożnej, można zauważyć, że najlepsze kluby na świecie, osiągają swoje sukcesy sportowe dzięki bardzo dobrze rozwiniętemu systemowi szkolenia dzieci i młodzieży. To właśnie rozpoczęcie szkolenia sportowego w najmłodszym okresie przygody z piłką jest warunkiem do pełnego i optymalnego rozwoju potencjalnych możliwości zawodnika.

Idąc w tym kierunku, postanowiliśmy założyć Szkółkę Piłkarską "Czarnovii", której nadrzędnym celem jest praca z najmłodszymi adeptami piłki nożnej pod kątem zdrowego i aktywnego trybu życia.

Na pierwszych zajęciach 2 sierpnia 2012 roku stawiło się 18-tu młodzieżowców, chcących podnosić swoje piłkarskie umiejętności pod okiem fachowców ze sztabu szkoleniowego. Zapraszamy wszystkich chętnych z roczników 2000-2006 nie tylko z Czarnej, ale i z całej gminy!

Młodym, początkującym zawodnikom oferujemy:

• profesjonalne treningi pod okiem trenerów
  • udział w turniejach, a w przyszłości w meczach ligowych
  • przyjazną atmosferę
  • w przyszłości możliwość wyjazdów na obozy sportowe
  • naukę odpowiedzialności, współpracy z innymi, zasad fair play

Drodzy rodzice!

Dla wielu dzieci najlepszą rozrywką w obecnych czasach jest oglądanie telewizji i gry komputerowe. Wielogodzinne siedzenie bez ruchu przed monitorem nie służy zdrowiu i rozwojowi malucha.

Zdrowe i sprawne fizycznie dziecko łatwiej się uczy, jest pogodniejsze i weselsze. Aktywność fizyczna to sposób na rozładowanie nadmiaru energii.

Jeśli dziecko zobaczy ile radości sprawia mu ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu, na pewno szybko się przekona do takiego sposobu spędzania wolnego czasu.

Dzieci w wieku 6-10 lat w zabawach grupowych, grach zespołowych zaczynają stykać się z rywalizacją sportową, presją rówieśników. Uczą się, jak radzić sobie z tymi zachowaniami. Ćwiczą wytrwałość, systematyczność i dążenie do perfekcji.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom chcemy zaproponować pańswtu zajęcia, które miałyby na celu ogólny rozwój dzieci wraz z elementami piłki nożnej. Trener zawsze stara się u swoich podopiecznych propagować sportowy tryb życia. Kształtować ogólną sprawność fizyczną dzieci w celu ich prawidłowego rozwoju.